Pościg za nietrzeźwym kierowcą pod Świebodzinem. 57-latek próbował jeszcze uciec pieszo

24 styczeń 2022
Autor: 
Pościg za nietrzeźwym kierowcą pod Świebodzinem Fot. SPPP Gorzów Wlkp.

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji ścigali nietrzeźwego kierowcę. Gdy wjechał do lasu, uszkodził dwie opony. Potem próbował uciec pieszo.

W czwartek, 20 stycznia, patrol policji z SPPP Gorzów Wielkopolski pełnił służbę na terenie powiatu świebodzińskiego. W miejscowości Ołobok mundurowi zainteresowali się kierowcą Opla, który na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać.

- Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu kierującego do kontroli. Użyte sygnały świetlne i dźwiękowe sprawiły, że kierujący dodał gazu i rozpoczął ucieczkę - relacjonuje asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Nie zajechał daleko

Mężczyzna próbował zgubić policjantów w lesie. Niestety po około dwóch kilometrach sam nie opanował pojazdu, który obróciło tyłem do kierunku jazdy. Wtedy 57-latek wysiadł z samochodu i usiłował uciekać pieszo. Nie oddalił się jednak za daleko.

Mieszkaniec gminy Świebodzin został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna wydmuchał około 0,5 promila.

Teraz 57-latek straci prawo jazdy na przynajmniej rok. Ponadto grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat lub grzywna nie niższa niż 2500 złotych.

Przeczytaj też: Poważny wypadek w Kostrzynie nad Odrą. Kierowca wjechał w nastolatków na przejściu dla pieszych


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u