Policja z dronem polowała na kierowców w Nowej Soli. Były mandaty i pouczenia

26 styczeń 2022
Autor: 
Policja z dronem polowała na kierowców w Nowej Soli Fot. KPP Nowa Sól

Policyjny dron pomaga łapać piratów drogowych. Ostatnio akcję z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego przeprowadzili policjanci z Nowej Soli.

Lubuscy policjanci coraz częściej korzystają z dronów, które pomagają funkcjonariuszom z Wydziałów Ruchu Drogowego. Gdy tylko operator statku powietrznego ujawni wykroczenie, od razu przekazuje informację do najbliższego patrolu, który podejmuje interwencję.

Drogówka z dronem w Nowej Soli

Na terenie Nowej Soli przeprowadzono już pierwsze działania z użyciem drona. Policjanci w szczególności przyglądali się kierującym samochodami. Ci na przykład nie zatrzymywali się przed znakiem STOP.

- W trakcie działań mundurowi ujawnili 14 wykroczeń kierujących, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego. Nałożono dziesięć mandatów karnych, natomiast w czterech przypadkach zastosowano pouczenie - wylicza mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzecznik nowosolskiej policji.

Policja zapowiada już kolejne akcje z użyciem drona. Te mają odbywać się cyklicznie.

Przeczytaj też: Nocny wypadek koło Świebodzina. Auto uderzyło w drzewo. Jedna osoba ranna (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u