Część lubuskich uczniów nie wróci z ferii do szkół. Wprowadzono naukę zdalną

26 styczeń 2022
Część lubuskich uczniów nie wróci z ferii do szkół. Wprowadzono naukę zdalną Redakcja/Archiwum

Rząd czasowo ogranicza naukę stacjonarną. Lubuscy uczniowie po feriach wrócą za komputery i będą uczyć się zdalnie. 

Pandemia nie daje za wygraną, z każdym dniem notowane są rekordy zakażeń. Ministerstwo Edukacji i Nauki zdecydowało o wprowadzeniu nauki zdalnej dla uczniów z klas V-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Zdalnie pracować będą również placówki kształcenia ustawicznego i centra kształcenia zawodowego. Uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym.

Uczniowie przejdą na nauczanie zdalne 27 stycznia br. i w tej formie będą uczyć się przez miesiąc. Jednocześnie MEN podkreśla, że ferie zimowe nie ulegają zmianie. Wprowadzono również możliwość konsultacji stacjonarnych dla uczniów przygotowujących się do egzaminów maturalnych oraz ósmoklasisty. Dyrektor szkoły może zapewnić konsultacje indywidualne oraz grupowe - nie będą one jednak obowiązkowe.

W komunikacie Ministerstwa Edukacji i Nauki nie pojawia się wzmianka o szkołach wyższych. Tutaj decyzja pozostaje w rękach Rektorów. Uniwersytet Zielonogórski wprowadził nauczanie zdalne już 20 stycznia, dodatkowo sesja również zostanie przeprowadzona zdalnie z pewnymi wyjątkami.

Czytaj także - Łukasz pomagał innym, był strażakiem. Wszystko przekreślił poważny upadek...


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u