Orkan Malik w Lubuskiem. Strażacy już ruszyli do akcji, są przerwy w dostawach prądu

29 styczeń 2022
Autor: 
Orkan Malik w Lubuskiem. Strażacy już ruszyli do akcji Redakcja

Orkan Malik. Strażacy z województwa lubuskiego wyjeżdżają już do usuwania skutków silnego wiatru. Ponadto sporo odbiorców zostało pozbawionych prądu.

Sprawdziły się prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dziś od godziny 16:00 obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem w porywach do 115 km/h. Alert ważny jest do godziny 17:00 w niedzielę, 30 stycznia.

Obecnie na stacji synoptycznej w Zielonej Górze notowane są porywy wiatru dochodzące do 80 km/h. Niemalże identycznie jest w Gorzowie Wielkopolskim. Z biegiem czasu prędkość będzie się jednak nasilać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja strażaków przy Warcie. Woda z kanału podchodziła pod posesje

Silny wiatr - strażacy usuwają skutki

Wraz z mocniejszymi porywami wiatru do straży pożarnej zaczęły wpływać pierwsze zgłoszenia o powalonych drzewach. Te cały czas spływają ze wszystkich lubuskich powiatów. Z pewnością to będzie ciężka i pracowita noc dla strażaków.

Jak informuje Komenda Miejska PSP w Zielonej Górze, zastępy straży pożarnej interweniowały już m.in. w Zielonej Górze na ulicy Podgórnej i Akademickiej oraz w dzielnicy Nowe Miasto. Zgłoszenia przyjmowano również np. ze Świdnicy oraz Nowogrodu Bobrzańskiego.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Obecnie występują przerwy w dostawie energii elektrycznej. W rejonie dystrybucji Zielona Góra doszło do 23 awarii, natomiast w rejonie Gorzowa Wlkp. występuje 48 awarii.

Przeczytaj też: Enea postawiła w Zielonej Górze nową stację elektroenergetyczną za 26 milionów (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u