Ponad 800 interwencji lubuskich strażaków od początku wichury! (ZDJĘCIA)

30 styczeń 2022
Autor: 
Ponad 800 interwencji lubuskich strażaków od początku wichury! Redakcja

Lubuscy strażacy wciąż usuwają skutki wichury, jaka przeszła przez województwo lubuskie. W związku z orkanem "Malik" odnotowano już ponad 800 interwencji!

Przez województwo lubuskie przetoczyła się jedna z poważniejszych wichur w ostatnich latach. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia drugiego stopnia, wysłane zostały również alerty RCB. Wiatr zaczął przybierać na sile już w sobotę wieczorem. Najsilniejsze podmuchy występowały jednak w niedzielę rano. Lubuscy strażacy do godziny 16 odnotowali ponad 800 zdarzeń związanych z orkanem Malik.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chciał być romantyczny, ale nie pykło. Teraz ma spore problemy.

Strażacy przez całą noc interweniowali przy powalonych przez silny wiatr drzewach. Wiele gospodarstw domowych pozostało pozbawionych dostępu do energii elektrycznej. W Ludzisławicach strażacy musieli zasilać agregatem prądotwórczym separator tlenu, z którego korzystała 70-letnia kobieta. Nocą przy ulicy Broni Pancernej 5 w Żarach silny podmuch wiatru zerwał izolację ze ściany kamienicy, tu również musieli interweniować strażacy. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. 

Niedzielny poranek przyniósł kolejne bardzo silne porywy wiatru. Na ulicy Ptasiej w Zielonej Górze powalone drzewo uszkodziło dwa zaparkowane wzdłuż drogi pojazdy. Chwilę później przy ulicy Moniuszki złamany konar spadł na osobowego Volkswagena. Do bardzo groźnego zdarzenia doszło na parkingu przy ulicy Reja, tam drzewo dosłownie zmiażdżyło zaparkowane osobowe Suzuki.

Strażacy interweniowali również na ulicy Sokolej w Wilkanowie, gdzie dwa drzewa zerwały przewody pod napięciem. Tutaj niezbędna okazała się pomoc pogotowia energetycznego. Ponadto zastępy były wysłane, np. na ul. Ogrodową w Świdnicy - tutaj porywy wiatru zerwały część dachu z budynku gospodarczego.

Służby wciąż walczą ze skutkami orkanu Malik. Występują również przerwy w dostawie energii elektrycznej. Bez prądu pozostaje część mieszkańców Kaczenic, Kunic, Marszowa, Gryżyc, Lubogoszczy oraz innych miejscowości. Awarie wciąż są usuwane przez służby, prąd powinien powrócić jeszcze dziś.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u