Oszustwo "na wypadek". Podali się za policjantów i wyłudzili 30 tysięcy złotych

31 styczeń 2022
Autor: 
Podali się za policjantów i wyłudzili 30 tysięcy złotych KWP Gorzów Wlkp.

30 tysięcy złotych - tyle stracił ostatnio mieszkaniec Świebodzina. Oszuści podali się za policjantów i poinformowali 74-latka, że jego syn spowodował wypadek.

Wszystko wydarzyło się przed kilkoma dniami. Do 74-letniego mieszkańca Świebodzina zadzwonili oszuści, którzy podali się za policjantów.

- Oświadczyli w rozmowie telefonicznej, że syn poszkodowanego spowodował wypadek i by odpowiadał z wolnej stopy, musi pilnie wpłacić 30 tysięcy złotych albo pójdzie do więzienia - relacjonuje asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Mężczyzna w pełni uwierzył w bajkę oszustów i przekazał im swój adres. W jego mieszkaniu zjawił się jeden z fałszywych policjantów. 74-latek bez wahania przekazał mu 30 tysięcy złotych.

Oszustwo na wypadek - ostrzeżenie

Policjanci po raz kolejny przypominają, aby nie wierzyć w opowieści o wypadkach członków rodziny czy tajnych akcjach policji.

- Zawsze, w przypadku najmniejszych podejrzeń co do próby popełnienia oszustwa przez osoby odwiedzające nasze mieszkanie czy dom lub dzwoniące na numer naszego telefonu starajmy się jak najszybciej powiadomić policję - podkreśla asp. Ruciński.

Przeczytaj też: Ponad 800 interwencji lubuskich strażaków od początku wichury! (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u