W 2021 roku na lubuskich drogach zginęło 71 osób!

04 luty 2022
Autor: 
W 2021 roku na lubuskich drogach zginęło 71 osób! Redakcja/Archiwum

Lubuska policja podsumowała 2021 roku, który okazał się najbezpieczniejszy pod względem wypadków drogowych w historii! 

W środę, 2 lutego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim miała miejsce narada roczna, podczas której podsumowano działania lubuskich policjantów w 2021 roku. Jednym z tematów było bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz działanie policjantów ruchu drogowego.

Miniony rok był najbezpieczniejszym w historii województwa. W 540 wypadkach zginęło 71 osób, a 646 zostało rannych. Dla porównania w 2020 roku doszło do 607 wypadków, w których zginęło 76 osób a 677 zostało rannych! 

W ramach ciekawostki pod uwagę wzięliśmy również policyjny raport z 2001 roku. Ze statystyk wynika, że 21 lat temu doszło do 801 wypadków, w których zginęło 145 osób a 1070 zostało rannych! 

Czytaj także - Nocny pożar budynku w Osiecznicy pod Krosnem Odrzańskim


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u