Trąbił na policjantów, którzy kontrolowali prędkość pod Zieloną Górą. Później stracił prawo jazdy

04 luty 2022
Autor: 
Jechał 103 km/h - stracił prawo jazdy i stanie przed sądem Fot. KMP Zielona Góra

Jechał 103 km/h w Wilkanowie koło Zielonej Góry. Stracił prawo jazdy i stanie przed sądem. Chwilę wcześniej 41-letni kierowca BMW trąbił na policjantów.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 3 lutego. Patrol policji z zielonogórskiej drogówki wchodzący w skład specjalnej grupy SPEED do zwalczania drogowego piractwa pełnił służbę w miejscowości Wilkanowo (gmina Świdnica). Mundurowi kontrolowali prędkość kierowców przy użyciu laserowego miernika.

- Nagle obok patrolu przejechał samochód BMW. Kierujący mijając policjantów dwukrotnie użył sygnału dźwiękowego, a następnie przyspieszył tak szybko, że w odległości 100 metrów od patrolu miał już prędkość 103 km/h - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Chwilę później kierowca BMW został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Jak informuje podinsp. Barska, mężczyzna natychmiast stwierdził, że żadnego mandatu nie przyjmie. Policjanci nie mieli nawet tego w planach, ponieważ od razu wypisali skierowanie o ukaranie do sądu. Ponadto 41-latek stracił prawo jazdy.

Zatrzymane prawa jazdy od początku 2022 roku

Policjanci z zielonogórskiej drogówki zatrzymali już w tym roku 17 praw jazdy. Wszystko za przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

- Wiele miejsc, w których policjanci kontrolują prędkość to miejsca wskazane przez mieszkańców, którzy w pobliżu swoich domów obserwują zbyt wielu kierowców jadących z nadmierną prędkością - mówi podinsp. Małgorzata Barska.

Przeczytaj też: Wyrzucali śmieci do lasu koło Zielonej Góry. Zostali złapani na gorącym uczynku


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u