Policja z dronem znów kontrolowała kierowców w Nowej Soli. "Okazuje się niezastąpiony"

12 luty 2022
Autor: 
Policja z dronem znów kontrolowała kierowców w Nowej Soli Fot. KPP Nowa Sól

Policyjny dron w akcji. Tym razem działania po raz kolejny przeprowadzili policjanci z Nowej Soli. Mundurowi zapowiadają, że takie kontrole będą coraz częstsze.

Lubuscy policjanci coraz częściej korzystają z dronów, które pomagają funkcjonariuszom z Wydziałów Ruchu Drogowego. Gdy tylko operator statku powietrznego ujawni wykroczenie, od razu przekazuje informację do najbliższego patrolu, który podejmuje interwencję.

Drogówka z dronem w Nowej Soli

Pierwsze działania z użyciem drona przeprowadzono na terenie Nowej Soli pod koniec stycznia. Wówczas ujawniono 14 wykroczeń. Policjanci nałożyli 10 mandatów karnych, natomiast w 4 przypadkach zastosowano pouczenie.

W środę, 9 lutego, policyjny dron z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim znów kontrolował nowosolskie ulice. Mundurowi zwracali uwagę m.in. na kierowców, którzy nie zatrzymywali się przed znakiem STOP.

- Dron okazuje się niezastąpiony w wielu sytuacjach. Głównym celem akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym - podkreśla mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzecznik policji w Nowej Soli.

Przeczytaj też: Kolejny wypadek na DK27 pod Zieloną Górą. Zderzyły się dwa auta, jedno dachowało (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u