Pijany kierowca zatrzymany na DK92 koło Świebodzina. "Wykonywał dziwne manewry"

12 luty 2022
Autor: 
Pijany kierowca zatrzymany na DK92 koło Świebodzina Fot. ITD Gorzów Wlkp.

Blisko 1,3 promila alkoholu miał kierowca zatrzymany na krajowej "92" koło Świebodzina. O jego dziwnych manewrach na drodze powiadomił świadek.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 10 lutego. Patrol ITD Gorzów Wielkopolski prowadził działania na drodze krajowej nr 92 w pobliżu Świebodzina. Przed południem uwagę funkcjonariuszy zwrócił samochód osobowy marki Seat, który zatrzymał się na poboczu.

- Chwilę później na miejsce kontroli podjechał inny pojazd, którego kierowca poinformował inspektorów, że kierowca pojazdu stojącego na poboczu może być pijany, ponieważ wykonywał dziwne manewry na drodze - informuje ITD.

Miał blisko 1,3 promila

Potwierdzenie świadka szybko się potwierdziły. Badanie alkomatem przeprowadzone przez inspektorów transportu drogowego wykazało, że kierowca osobówki ma w organizmie 1,26 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna przyznał, że pił alkohol, ale dzień wcześniej.

Funkcjonariusze wezwali na miejsce patrol policji. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Ponadto grozi mu teraz kara grzywny oraz ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Otrzyma też zakaz kierowania na co najmniej 3 lata.

Przeczytaj też: Policja z dronem znów kontrolowała kierowców w Nowej Soli. "Okazuje się niezastąpiony"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u