Demonstracja w sprawie imigrantów w Krośnie Odrzańskim. "Dość kryminalizowania migracji" (ZDJĘCIA)

12 luty 2022
Autor: 
Demonstracja w sprawie imigrantów w Krośnie Odrzańskim Redakcja

W Krośnie Odrzańskim trwa demonstracja "Dość kryminalizowania migracji". Uczestnicy protestu sprzeciwiają się m.in. "traktowania migrantów jak przestępców".

W sobotnie popołudnie, 12 lutego, po godzinie 13:00 w Krośnie Odrzańskim rozpoczęła się manifestacja pod hasłem "Dość kryminalizowania migracji". Organizatorem jest grupa No Borders Team, która wspiera uchodźców na granicy polsko-białoruskiej.

Na demonstrację do Krosna Odrzańskiego zjechali nie tylko mieszkańcy województwa lubuskiego, ale również grupy m.in. z Wrocławia i Poznania. Obecni są także obywatele Niemiec. Całość odbywa się przed budynkiem Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, który nadzoruje ośrodek dla cudzoziemców na wojskowym poligonie w Wędrzynie.

"Dość kryminalizowania migracji"

Uczestnicy podkreślają, że chcą wyrazić solidarność ze wszystkimi migrantami, którzy przebywają w "ośrodkach koncentracyjnych". Wskazują też, że "władza próbuje zrobić wszystko, by wymazać ich istnienie z publicznej świadomości".

- Domagamy się zaprzestania traktowania osób z doświadczeniem migracji jak przestępców, likwidacji ośrodków koncentracyjnych, przyjęcia przez Unię Europejską i Polskę wszystkich osób, które chcą pozostać na jej terytorium, wstrzymania deportacji i wstrzymania budowy muru na granicy polsko-białoruskiej - informuje No Borders Team.

Ludzie mają ze sobą mnóstwo transparentów z hasłami w języku polskim oraz angielskim. Można zauważyć hasła "położyć kres deportacjom" oraz "wolność przemieszczania się". Jednocześnie uczestnicy wykrzykują hasła "nikt nie jest nielegalny", "dość straszenia uchodźcami", "nie dla munduru - nie dla muru".

Działania policji

Demonstrację "Dość kryminalizowania migracji" zabezpieczają przede wszystkim policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Wspierają ich m.in. funkcjonariusze kryminalni. Funkcjonariusze korzystają też z drona.

W trakcie manifestacji pojawiają się utrudnienia w ruchu na ulicy Pionierów, Wakacyjnej i Poprzecznej.

Doszło do starć z policją. Więcej informacji: Protest ws. uchodźców. Doszło do starć z policją. Użyto gazu, ruszyły zatrzymania (FILM, ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u