Protest ws. uchodźców. Doszło do starć z policją. Użyto gazu, ruszyły zatrzymania (FILM, ZDJĘCIA)

12 luty 2022
Autor: 
Protest ws. uchodźców. Doszło do starć z policją Redakcja

Protest "Dość kryminalizowania migracji" w Krośnie Odrzańskim. Uczestnicy rzucają kamieniami w policjantów. Funkcjonariusze zatrzymują osoby. Użyto gazu.

W sobotnie popołudnie, 12 lutego, pod Nadodrzańskim Oddziałem Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim została zorganizowana manifestacja "Dość kryminalizowania migracji". Protest zainicjowała grupa No Borders Team.

Na demonstrację do Krosna Odrzańskiego zjechali ludzie z całej Polski. Obecni są także obywatele Niemiec. Uczestnicy podkreślają, że chcą wyrazić solidarność ze wszystkimi migrantami, którzy przebywają w "ośrodkach koncentracyjnych". Wskazują też, że "władza próbuje zrobić wszystko, by wymazać ich istnienie z publicznej świadomości".


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Protest Krosno Odrzańskie - zatrzymania policji

Gdy wydawało się, że wydarzenie w całości przebiegnie spokojnie, spora grupa demonstrantów udała się do lasu w rejonie Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim. Nagle w ruch poszły petardy oraz fajerwerki.

Do akcji ruszyli policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Wtedy manifestanci rzucali w nich m.in. kamieniami. Wówczas ruszyły zatrzymania pierwszych uczestników demonstracji. W działania zaangażowali się także funkcjonariusze kryminalni.

Około godziny 16:00 demonstranci zostali już wyprowadzeni na ul. Szosa Poznańska (DW 276), która została całkowicie zablokowana. Tutaj doszło do kolejnych przepychanek z policją. Funkcjonariusze użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci gazu. Ponadto na miejsce docierają ze wsparciem patrole policji m.in. z Zielonej Góry.

Godzina 17:00 - Na miejscu zjawiło się już kilkunastu funkcjonariuszy Straży Granicznej, kolejne patrole policji z terenu województwa lubuskiego oraz Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji z Gorzowa Wielkopolskiego. Policjanci z oddziałów prewencji mają przygotowane strzelby gładkolufowe z amunicją niepenetracyjną.

Godzina 18:00 - Część osób znajduje się już w autobusie, którym przyjechali na protest. Wszyscy uczestnicy są legitymowani przez policjantów. Jednocześnie niektórzy udali się już do swoich prywatnych samochodów.

Godzina 19:15 - Jak informuje rzecznik Lubuskiej Policji podinsp. Marcin Maludy, w trakcie czynności zatrzymano 11 osób. Dwie z nich to kobiety. Jedna z uwagi na wychłodzenie została przetransportowana do szpitala. Więcej: "Protest przerodził się w zamieszki. Dwóch policjantów rannych. Zatrzymano 11 osób (FILM, ZDJĘCIA)"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u