Żagań: Chciał przejechać policjanta, żeby zabrać wycięte katalizatory z BMW...

03 marzec 2022
Autor: 
Żagań: Chciał przejechać policjanta, żeby zabrać wycięte katalizatory z BMW... Lubuska Policja

Policjanci złapali złodziei katalizatorów na gorącym uczynku! Podczas trwających czynności po skradzione rzeczy przyjechało dwóch innych mężczyzn...

Wszystko wydarzyło się w nocy z 25 na 26 lutego na jednym z parkingów w Tomaszowie. Policjanci z Żagania złapali wtedy na gorącym uczynku 30-letnią kobietę oraz 28-letniego mężczyznę, którzy wycinali katalizator warty 2,5 tys. złotych z osobowego Mitsubishi. Złodzieje zostali zatrzymani, ruszyły policyjne czynności prowadzone przez funkcjonariuszy wydziału dochodzeniowo-śledczego.

Policjanci zabezpieczali ślady oraz tworzyli dokumentację przy zatrzymanym pojeździe marki BMW należącym do złodziei. Nagle na miejscu zjawiło się dwóch mężczyzn, którzy chcieli zabrać skradzione katalizatory i narzędzia służące do kradzieży z zatrzymanego przez funkcjonariuszy BMW.

Jeden z mężczyzn, aby zmusić technika kryminalistyki do odstąpienia od czynności służbowych, próbował przejechać go samochodem i dopuścił się w ten sposób czynnej napaści na policjanta. - podaje st. sierż. Arkadiusz Szlachetko, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu. 

Mężczyźni ostatecznie odjechali i uciekli, jednak policjanci bardzo szybko ustalili ich dane oraz miejsca pobytu. 35-latka, który próbował przejechać policjanta zatrzymali policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterorystycznego Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Jest to 35-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego, który był wielokrotnie notowany za kradzieże i rozboje. Usłyszał zarzut dokonania kradzieży dwóch katalizatorów o łącznej wartości 3500 złotych, posiadanie środków odurzających oraz czynnej napaści na funkcjonariusza policji. - podaje st. sierż. Arkadiusz Szlachetko. 

Łączna kara, jaka grozi za popełnione przestępstwa to 10 lat pozbawienia wolności. W sprawie zatrzymano również 36-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzuty dokonania kradzieży katalizatorów. Decyzją Sądu Rejonowego w Żaganiu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

 Czytaj także - Zderzenie busa z ciężarówką pod komendą policji w Gorzowie!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u