Kierowca ciężarówki zamiast odpoczywać jechał na karcie szefa. Wpadł na trasie S3

07 marzec 2022
Autor: 
Kierowca ciężarówki zamiast odpoczywać jechał na karcie szefa Fot. ITD Gorzów Wielkopolski

Mundurowi z ITD Gorzów Wielkopolski zatrzymali kierującego ciężarówką, który użył innej karty kierowcy. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Karę otrzyma też firma.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 4 marca, w rejonie Gorzowa Wielkopolskiego. Patrole Inspekcji Transportu Drogowego pełnił służbę na trasie S3. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali do kontroli ciężarówkę marki Scania, którą przewożono ładunek ze Szczecina do Niepruszewa.

Użył innej karty kierowcy

- W trakcie kontroli przeprowadzono między innymi analizę zapisów czasu pracy kierującego samochodem ciężarowym. Okazało się, że mężczyzna, zamiast odpoczywać prowadził pojazd minionej nocy posługując się kartą kierowcy należącą do jego szefa - informują inspektorzy ITD.

Kierowca otrzymał mandat karny i stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo za stwierdzone naruszenie zostanie wszczęte postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej wobec szefa firmy transportowej.

Przeczytaj też: Wypadek na DK32 koło Zielonej Góry. Jedna osoba ranna. Sprawca odjechał


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u