Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany na trasie S3. Obywatel Ukrainy stanie przed sądem

16 marzec 2022
Autor: 
Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany na trasie S3 w Lubuskiem Fot. ITD Gorzów Wielkopolski

Pijany kierowca ciężarówki ujęty przez funkcjonariuszy ITD Gorzów Wielkopolski. Wydmuchał ponad 0,6 promila alkoholu. Za kierownicę szybko już nie wsiądzie.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 15 marca. Patrol Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego kontrolował pojazdy poruszające się po trasie S3 na północy województwa lubuskiego. W trakcie służby mundurowi zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę marki Volvo.

- Kierowca jechał z Kołbaskowa do Mietkowa w celu załadunku. Zestaw należał do polskiego przewoźnika - informuje ITD Gorzów Wielkopolski.

Miał ponad 0,6 promila alkoholu

W trakcie czynności funkcjonariusze standardowo postanowili sprawdzić stan trzeźwości kierującego ciężarówką. Obywatel Ukrainy miał w organizmie 0,65 promila alkoholu. Na miejsce wezwano patrol policji, który przejął mężczyznę oraz zestaw pojazdów.

Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara grzywny oraz ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Otrzyma też zakaz kierowania na co najmniej 3 lata.

Przeczytaj też: Pościg w Zielonej Górze. Trwa obława za uciekinierami. Pomaga policyjny śmigłowiec (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u