Lubuskie: Na drogach coraz więcej motocykli. Policja apeluje o uwagę za kierownicą!

21 marzec 2022
Autor: 
Lubuskie: Na drogach coraz więcej motocykli. Policja apeluje o uwagę za kierownicą! Lubuska Policja

Dni są coraz dłuższe i cieplejsze, na lubuskie drogi wyjeżdżają motocykliści. Policja apeluje o uwagę za kierownicą!

Ładna pogoda poprawia nastroje i otwiera sezon dla jednośladów. Są to zarówno motocykle jak i rowery. Oprócz przyjemności z jazdy są to niestety również i zagrożenia. W miniony weekend niestety doszło już do dwóch poważnych zdarzeń z udziałem jednośladów w powiecie świebodzińskim.

W piątek, 18 marca około godziny 15, na Drodze Wojewódzkiej pomiędzy miejscowościami Skąpe a Radoszyn, 22-letni kierujący motocyklem, z nieznanej na tę chwilę przyczyny, najechał na jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. W wyniku tego zdarzenia nieprzytomnego 75-latka Lotniczym Pogotowiem Ratunkowy zabrano do szpitala w Zielonej Górze.

Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący motocyklem młody mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowana tego typu pojazdami. W związku ze spowodowaniem wypadku drogowego oraz za kierowaniem pojazdem pomimo braku wymaganych uprawnień czeka go teraz sprawa przed świebodzińskim sądem.

Drugie zdarzenie miało miejsce w sobotę,19 marca w Świebodzinie. Na ulicy Słowiańskiej 52-letni kierujący samochodem osobowym marki Toyota, chcąc skręcić na parking przy markecie, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka motocykliście. W wyniku tego zdarzenia 58-letni kierujący jednośladem trafi do szpitala. Tu również, w związku ze spowodowaniem wypadku drogowego kierującego pojazdem osobowym czeka sprawa przed sądem.

Źródło: aspirant Marcin Ruciński, Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Czytaj także - Akcja straży pożarnej koło Nowogrodu Bobrzańskiego. Pożar sadzy rozprzestrzenił się na dach (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u