Akcja straży pożarnej koło Nowogrodu Bobrzańskiego. Pożar sadzy rozprzestrzenił się na dach (ZDJĘCIA)

21 marzec 2022
Autor: 
Klępina: Pożar sadzy rozprzestrzenił się na dach Redakcja

Pożar w Klępinie koło Nowogrodu Bobrzańskiego. Zapaliła się sadza w kominie. Na miejscu pracowało pięć zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków w poniedziałkowe popołudnie, 21 marca, kilka minut przed godziną 17:00. W domu jednorodzinnym przy ulicy Lubuskiej w miejscowości Klępina (gmina Nowogród Bobrzański) doszło do pożaru sadzy w kominie. Z czasem ogień zaczął rozprzestrzeniać się na dach budynku.

Na miejsce przyjechał zastęp straży pożarnej z Zielonej Góry. Wysłano również jednostki OSP Nowogród Bobrzański, OSP Kaczenice oraz OSP Koźla z terenu gminy Świdnica.

Sytuacja pożarowa szybko została opanowana, dzięki czemu nie doszło do większych szkód. Następnie strażacy przystąpili do rozbiórki komina oraz części dachu. Wszystko było cały czas kontrolowane kamerą termowizyjną, aby ugasić każde zarzewie ognia.

Pożary kominów to prawdziwa plaga

Niestety coroczne apele strażaków i kominiarzy nie pomagają. W naszym regionie niemalże codziennie dochodzi do kilku takich pożarów.

Przypominamy, że pożary sadz w kominach zazwyczaj spowodowane są zaniedbaniami ze strony samych użytkowników. Główną przyczyną jest brak czyszczenia przewodów kominowych lub palenie mokrym drewnem czy śmieciami. Ponadto zdarza się, że z powodu niesprawności przewodu kominowego dochodzi do podtruć tlenkiem węgla, czyli potocznie zwanym czadem.

Przeczytaj też: Mieszkańcy Nowej Soli kupili karetkę dla Ukrainy. Pojazd jest już na wschodzie (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u