Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany na autostradzie A2. Jechał do Rosji

28 marzec 2022
Autor: 
Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany na autostradzie A2 Fot. ITD Gorzów Wielkopolski

Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany przez funkcjonariuszy ITD Gorzów Wielkopolski. Obywatel Białorusi miał ponad 0,6 promila alkoholu.

Wszystko wydarzyło się w nocy z niedzieli na poniedziałek, 28 marca. Patrol ITD Gorzów Wielkopolski kontrolował pojazdy poruszające się po autostradzie A2 w pobliżu dawnego przejścia granicznego w Świecku.

W trakcie służby inspektorzy zatrzymali do kontroli drogowej ciężarówkę marki Scania. Zestawem należącym do białoruskiej firmy transportowej przewożono ponad 21 ton ładunku z Holandii do Rosji.

Na "podwójnym gazie" i bez zezwolenia

- Po zatrzymaniu ciężarówki i otwarciu kabiny, inspektor poczuł woń alkoholu. Kierowca początkowo twierdził, że nie pił żadnego alkoholu. Następnie stwierdził, że wypił jedno piwo. Pierwsze badanie alkomatem wykazało ponad 0,6 promila - informuje ITD Gorzów Wielkopolski.

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to nie jedyne przewinienie kierowcy. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna wykonywał przewóz tranzytowy na podstawie nieważnego zezwolenia. W okazanym dokumencie brakowało informacji m.in. o ilości przewożonego towaru oraz państwie załadunku i rozładunku.

Na miejsce wezwano patrol policji ze Słubic, który przejął mężczyznę, natomiast ciężarówkę odholowano na parking strzeżony. Jak informuje ITD, wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne. Zestaw zostanie zwolniony z parkingu dopiero po okazaniu nowego zezwolenia oraz wpłaceniu 12 000 złotych kaucji. Karę otrzyma wkrótce także kierowca.

Przeczytaj też: Pożar koło Zielonej Góry. Płoną trawy i nieużytki. Trwa akcja gaśnicza (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u