W gminie Świdnica koło Zielonej Góry ruszyło przedszkole dla dzieci z Ukrainy

28 marzec 2022
Gmina Świdnica: Ruszyło przedszkole dla dzieci z Ukrainy Pixabay

Przedszkole dla dzieci z Ukrainy działa już w gminie Świdnica. Szkoła Filialna w Koźli utworzyła dla nich specjalny oddział.

Wojna na Ukrainie trwa już od 33 dni. Od tego czasu na obiekty wojskowe, jak i cywilne spadają pociski rakietowe. Mimo wszystko obywatele Ukrainy cały czas się bronią - armia rosyjska nadal nie przejęła Kijowa. Jak informuje agencja Reuters, w wyniku militarnych starć zginęło już co najmniej 21 tysięcy osób.

Przedszkole dla dzieci z Ukrainy w gminie Świdnica

Uchodźcy z Ukrainy mogą normalnie zapisać swoje dziecko na przykład do przedszkola. Miejsca dla maluchów przygotowała już gmina Świdnica pod Zieloną Górą, w której uruchomiono dziś taki oddział. Przedszkole dla dzieci z Ukrainy mieści się w szkole w Koźli.

- Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 13:00. Mogą do niego uczęszczać dzieci w wieku od 4 do 6 lat - informuje gmina Świdnica.

Szkoła Filialna w Koźli przyszykowała dla dzieci już mnóstwo zabawek oraz książek. Dodatkowo w opiece nad maluchami pomaga w placówce osoba, która biegle rozmawia w języku ukraińskim.

Aby zapisać dziecko, należy wypełnić wniosek, który znajduje się w sekretariacie w szkole w Świdnicy przy ulicy Ogrodowej 36. Co ważne, pobyt dziecka w przedszkolu jest dla uchodźców z Ukrainy zupełnie bezpłatny.

Przeczytaj też: Południowa obwodnica Zielonej Góry. Budowa ronda koło Świdnicy - będą spore utrudnienia (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u