Aktywiści zablokowali autostradę A2 w Świecku! "Niemcy muszą zaprzestać handlu z Rosją!"

04 kwiecień 2022
Autor: 
Aktywiści zablokowali autostradę A2 w Świecku! "Niemcy muszą zaprzestać handlu z Rosją!" Redakcja

Blokada autostrady A2 w rejonie przejścia granicznego w Świecku. Aktywiści prowadzili pokojowy protest. Domagają się od rządu Niemiec zaprzestania handlu z Rosją!

Dwie godziny trwała blokada autostrady A2 w rejonie przejścia granicznego w Świecku. Aktywiści w ramach pokojowego protestu zablokowali możliwość wjazdu do Polski. Stworzył się gigantyczny korek, który osiągnął około 20 kilometrów długości. Protest zabezpieczali lubuscy policjanci.

Uważam, że to jest taki moment w historii, kiedy Polska musi stać z Ukrainą. Blokujemy granicę polsko-niemiecką po to, żeby dać jasny sygnał, że trzeba coś zrobić z handlem z Rosją. - mówi Dominik Gąsiorowski, uczestnik protestu. 

Aktywiści wykrzykiwali hasła "no money no war - nie ma pieniędzy nie ma wojny", oraz prezentowali banery, na których ukazane były drastyczne zdjęcia ofiar z Buczy, gdzie rosyjscy żołnierze dopuścili się masowego mordowania cywilów. Około godziny 17:15 protest zakończył się a ruch na autostradzie A2 wrócił do normy. 

Czytaj także - Żubr pojawił się na terenie Leśnej Bazy Lotniczej w Lipkach Wielkich!

*Uwaga, niektóre zdjęcia mogą być drastyczne*


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u