Pijany kierowca spowodował wypadek i uciekł. Później zamienił się z bardziej nietrzeźwym pasażerem (ZDJĘCIA)

08 kwiecień 2022
Autor: 
Pijany kierowca spowodował wypadek i uciekł Fot. KPP Krosno Odrzańskie

Pijany kierowca czołowo zderzył się z innym pojazdem koło Krosna Odrzańskiego. Mężczyzna uciekł i zamienił się miejscami z bardziej nietrzeźwym pasażerem.

Wszystko wydarzyło się w środę, 6 kwietnia. Policjanci z Krosna Odrzańskiego otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Gostchorze - Radnica. Czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe - Suzuki oraz Audi.

- 37-letni sprawca kierujący Audi oddalił się z miejsca zdarzenia. Relację pokrzywdzonego potwierdzili inni kierowcy, którzy w tym czasie jechali tą drogą - relacjonuje podkom. Justyna Kulka, rzecznik krośnieńskiej policji.

Pijany kierowca zamienił się z bardziej nietrzeźwym kolegą

Po kilku minutach od zdarzenia policjantom udało się zatrzymać osobowe Audi. W środku znajdowało się pięć osób.

- Za kierownicą siedział 25-letni mężczyzna, który w chwili zdarzenia był na miejscu pasażera, z kolei 37-latek wskazany jako sprawca siedział już obok kierującego. Ich zamianę zaobserwował świadek - informuje podkom. Kulka.

Badanie trzeźwości mężczyzn wykazało, że 37-letni sprawca zdarzenia drogowego miał ponad dwa promile alkoholu. Jego kolega, z którym zamienił się miejscem, wydmuchał natomiast ponad 2,5 promila.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Co ważne w przypadku 25-latka był to już drugi raz, gdy został przyłapany na jeździe na "podwójnym gazie".

Przeczytaj też: Kradzieże katalizatorów to już plaga. W Zielonej Górze wpadli kolejni złodzieje


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u