Ciężarówka pełna nielegalnych odpadów wjechała do Polski. Zatrzymała ją skarbówka (ZDJĘCIA)

15 kwiecień 2022
Autor: 
Ciężarówka pełna nielegalnych odpadów wjechała do Polski Fot. KAS

Transport nielegalnych odpadów zatrzymany w Lubuskiem przy polsko-niemieckiej granicy. Krajowa Administracja Skarbowa informuje, że przewożono 18 ton śmieci.

Ciężarówka wypełniona śmieciami została ujawniona przed kilkoma dniami. W rejonie miejscowości Gubinek w pobliżu polsko-niemieckiej granicy do kontroli zatrzymali ją funkcjonariusze KAS.

- Zgodnie z dokumentami pojazd miał przewozić odpady z tworzyw sztucznych. Podczas kontroli okazało się, że na naczepie znajdowały się opakowania, metalowe puszki i włókna. Łącznie blisko 18 ton odpadów - informuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.

Przemyt nielegalnych odpadów - jaka kara?

Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wielkopolskim nałoży grzywny w wysokości ponad 30 tysięcy złotych na odbiorcę towaru i przewoźnika. Ponadto dodatkowe kary wymierzy Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. To jednak nie wszystko...

Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim. Organizatorom nielegalnego transportu zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat.

Przeczytaj też: Białoruska ciężarówka zatrzymana na autostradzie A2. Dalej nie pojechała (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u