Pijani rowerzyści zatrzymani w Krośnie Odrzańskim. Dostali mandaty po 2500 złotych

21 kwiecień 2022
Autor: 
Pijani rowerzyści zatrzymani w Krośnie Odrzańskim Fot. KPP Krosno Odrzańskie

Taryfikator mandatów 2022 mocno dał się już poznać kierowcom. Ostatnio w Krośnie Odrzańskim wpadło dwóch pijanych rowerzystów. Obaj muszą zapłacić 2500 złotych.

Od Nowego Roku kary dla kierowców są zdecydowanie wyższe. Na własnej skórze przekonało się już o tym mnóstwo osób, które złamały przepisy. Taryfikator mandatów 2022 podniósł grzywny nie tylko dla kierujących pojazdami mechanicznymi, ale i dla osób jeżdżących rowerami.

Pijani rowerzyści w Krośnie Odrzańskim

We wtorek, 19 kwietnia, policjanci z Krosna Odrzańskiego od samego rana prowadzili działania kontrolne "Trzeźwość". Już po kilku godzinach akcji mundurowi skontrolowali ponad 130 kierowców.

- Co do stanu trzeźwości kierowców samochodów nie było zastrzeżeń. Uwagi były natomiast do rowerzystów, którzy mimo dużych kar finansowych za kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu, zdecydowali się wsiąść na jednoślad - relacjonuje podkom. Justyna Kulka, rzecznik krośnieńskiej policji.

Dwóch mężczyzn jadących rowerami wydmuchało ponad 0,5 promila, czyli prowadziło jednoślady w stanie nietrzeźwości. Mandat za jazdę pod wpływem alkoholu wyniósł w ich przypadku 2500 złotych. W trakcie akcji wpadł też trzeci rowerzysta, jednak ten otrzymał mandat w wysokości 1000 złotych, ponieważ kierował w stanie po użyciu alkoholu (poniżej 0,5 promila).

"Działania będą kontynuowane"

Policjanci z Krosna Odrzańskiego zapowiadają już kolejne akcje "Trzeźwość". - Łamiący przepisy muszą spodziewać się surowych konsekwencji i stanowczej reakcji ze strony mundurowych - podkreśla podkom. Kulka.

Przeczytaj też: Wodociągi Zielona Góra. Śmieci zapychają kanalizację w mieście. Co wrzucają ludzie? (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u