Wodociągi Zielona Góra. Śmieci zapychają kanalizację w mieście. Co wrzucają ludzie? (ZDJĘCIA)

21 kwiecień 2022
Autor: 
Wodociągi Zielona Góra. Śmieci zapychają kanalizację w mieście Fot. ZWiK Zielona Góra

Wodociągi Zielona Góra. Śmieci w kanalizacji to prawdziwa plaga. Mieszkańcy wrzucają do toalet nawet puszki po piwie lub słoiki. Co jeszcze? Zobaczcie zdjęcia.

ZWiK Zielona Góra nieustannie apeluje do mieszkańców o niezanieczyszczanie kanalizacji. Niestety, póki co nie widać zmian. Odpady lądują tam na potęgę, co w konsekwencji powoduje awarie.

"Aż trudno uwierzyć, co znajdujemy"

Jakie "niespodzianki" można znaleźć w kanalizacji? Pracownicy zielonogórskich wodociągów odkrywają w zapchanych rurociągach między innymi nawilżone chusteczki, pampersy, szmaty oraz włosy. To jednak nie wszystko...

- Przyczyną zatkania kanału, który czyściliśmy ostatnio na zlecenie klienta były np. maseczki ochronne, natomiast na jednej z naszych przepompowni ścieków po wystąpieniu awarii tłoczni nasi pracownicy wyciągnęli z niej puszki od piwa, słoiki, a nawet fragmenty asfaltu - informują Wodociągi Zielona Góra.

NIE dla śmieci w sieci

Wszystkie powyższe zjawiska to skutek nieodpowiedzialności i bezmyślności ludzi. Śmieci w kanalizacji powodują chociażby kosztowne awarie, za które w konsekwencji m.in. po zwiększeniu wysokości opłat za odprowadzanie ścieków, będą musieli zapłacić sami mieszkańcy.

- Konsekwentnie i wytrwale przypominamy i uczulamy mieszkańców na to, co nie powinno być wrzucane do kanalizacji. NIE dla śmieci w sieci - podkreśla ZWiK Zielona Góra.

Przeczytaj też: Zachodnia Obwodnica Zielonej Góry. Prezydent Janusz Kubicki zaprasza na konsultacje społeczne


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u