Pożar w Zielonej Górze. Płonie mieszkanie. Trwa akcja gaśnicza (ZDJĘCIA)

21 kwiecień 2022
Autor: 
Akcja straży pożarnej w Zielonej Górze Fot. Dawid

Pożar w Zielonej Górze. Płonie mieszkanie w bloku przy ulicy Emilii Plater. Na miejscu pracują trzy zastępy straży pożarnej. Trwa akcja gaśnicza.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków w czwartkowe popołudnie, 21 kwietnia, o godzinie 18:20. Ludzie zauważyli dym wydobywający się z mieszkania w bloku przy ulicy Emilii Plater. To lokal na trzecim piętrze.

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej z miejskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych. Strażacy natychmiast rozwinęli linię gaśniczą po klatce schodowej i wyposażeni w aparaty powietrzne udali się do mieszkania.

Trwa akcja gaśnicza

Działania strażaków trwają. Rozstawiona została już drabina mechaniczna, dzięki której kolejni ratownicy udali się do lokalu.

Część mieszkańców postanowiła samodzielnie opuścić budynek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nikt nie został poszkodowany. Na całym osiedlu czuć wyraźny zapach spalenizny.

Godzina 19:00 - Sytuacja została opanowana. Trwa oddymianie klatki schodowej. Pożar wybuchł w pomieszczeniu kuchennym. Jak informuje rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze st. kpt. Arkadiusz Kaniak, przyczyną było zwarcie kuchenki elektrycznej.

Przeczytaj też: Wodociągi Zielona Góra. Śmieci zapychają kanalizację w mieście. Co wrzucają ludzie? (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u