Majówka 2022. Plaga pijanych kierowców na drogach w Lubuskiem

04 maj 2022
Autor: 
Majówka 2022. Plaga pijanych kierowców na drogach w Lubuskiem Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Majówka 2022 podsumowana przez policjantów z województwa lubuskiego. Doszło do 6 wypadków, w których zginęła jedna osoba. Zatrzymano 49 pijanych kierowców.

W trakcie tegorocznej majówki codziennie ponad 150 policjantów samej drogówki wyjeżdżało na lubuskie drogi. Mundurowi przede wszystkim sprawdzali prędkość pojazdów przy użyciu laserowych mierników oraz nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami.

- Ruch był spory, ale bez jakiś większych korków. Łącznie zarejestrowaliśmy 892 wykroczenia drogowe. Zatrzymaliśmy 11 praw jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym - informuje podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Funkcjonariusze obsługiwali także sporo zdarzeń drogowych. Na terenie regionu doszło do sześciu wypadków, w których jedna osoba zginęła, a sześć zostało rannych. Tragiczne zdarzenie miało miejsce w Deszcznie koło Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie 25-latek uderzył w drzewo. Mężczyzna zmarł na miejscu.

Plaga pijanych kierowców na drogach

Majówka 2022 to także liczne kontrole trzeźwości kierujących. Policjantów z drogówki wspomagali w tym funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji.

- Lubuscy policjanci zatrzymali 49 kierowców, którzy złamali tę naczelną zasadę bezpieczeństwa i zdecydowali się wsiąść za kierownice, wcześniej pijąc alkohol. Ponadto 10 osób prowadziło swój pojazd pod działaniem narkotyków - wylicza podinsp. Maludy.

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Kierowca traci prawo jazdy, grozi mu kara do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata. Ponadto sąd orzeka wobec takich osób świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Przeczytaj też: Pijany rzucił butelką w autobus w Gorzowie. Rozbita szyba raniła 14-latkę


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u