Sterta śmieci w lesie pod Zieloną Górą. Kto wyrzucił odpady? (ZDJĘCIA)

07 maj 2022
Autor: 
Sterta śmieci w lesie pod Zieloną Górą Fot. Nadleśnictwo Krzystkowice

Sterta śmieci w lesie ujawniona w rejonie Drągowiny (gmina Nowogród Bobrzański). Wyrzucono przede wszystkim stare meble. Sprawca nie został ustalony.

Porzucone w trawach, rozsypane nad akwenami wodnymi lub masowo składowane pod drzewami. Śmieci, bo o nich mowa, to główne świadectwo obecności ludzi w lasach. Hałdy odpadów często zwalają z nóg leśników, ale i okolicznych mieszkańców.

Nadleśnictwo Krzystkowice informuje o kolejnych śmieciach

Przed kilkoma dniami sterta śmieci w lesie została odkryta w okolicach miejscowości Drągowina pod Zieloną Górą. Ujawnili ją leśnicy z Nadleśnictwa Krzystkowice. Wśród porozrzucanych śmieci można znaleźć przede wszystkim stare meble.

- Ktoś postanowił wykorzystać weekend majowy na przemeblowanie. Dodatkowo wpadł na "genialny" pomysł, żeby przy okazji upiększania swojego domostwa, oszpecić otoczenie zużytym sprzętem. Niestety jest to postępowanie powszechne - podkreślają leśnicy.

"Apelujemy, żeby reagować na takie zdarzenia"

Kto posprząta śmieci? Teraz zajmą się tym Lasy Państwowe. Jak informuje RDLP Zielona Góra, tylko od początku roku do końca kwietnia z terenu wszystkich nadleśnictw podlegających pod dyrekcję, zebrano aż 615 m3 odpadów, za co zapłacono ponad 235 tysięcy złotych.

- Za takimi zdarzeniami idą zawsze duże koszty, zarówno finansowe, jak i przyrodnicze. Brak społecznego przyzwolenia mógłby w znacznym stopniu przyczynić się do zmniejszenia skali tego procederu. Dlatego apelujemy, żeby w miarę możliwości reagować na takie zdarzenia i informować o nich odpowiednie służby - podkreśla Nadleśnictwo Krzystkowice.

Przeczytaj też: 3,6 miliona złotych dla lubuskich OSP. Pieniądze otrzyma blisko 300 jednostek (LISTA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u