3,6 miliona złotych dla lubuskich OSP. Pieniądze otrzyma blisko 300 jednostek (LISTA)

06 maj 2022
Autor: 
3,6 miliona złotych dla lubuskich OSP Redakcja

Dotacje dla OSP. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze rozstrzygnął konkurs Mały Strażak. Kto dostanie pieniądze?

Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych są istotnym ogniwem w ratowaniu ludzkiego życia. To właśnie ochotnicy bardzo często są pierwsi na miejscu przeróżnych zdarzeń. W obecnych czasach nie jest to tylko walka z pożarami, ale również działanie na przykład podczas wypadków drogowych czy usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Dotacje dla OSP - Mały Strażak

WFOŚiGW w Zielonej Górze już od kilku lat corocznie ogłasza konkurs Mały Strażak skierowany dla jednostek OSP z terenu województwa lubuskiego. Wszystko w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych.

W 2022 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzymał bardzo dużo wniosków o dofinansowanie. Ostatecznie pieniądze otrzyma 298 lubuskich OSP - łącznie będzie to 3,6 miliona złotych. To duże wsparcie dla ochotników.

- W związku z bardzo dużym zainteresowaniem wszystkie jednostki, które złożyły wniosek o dofinansowanie w terminie naboru oraz spełniły warunki programu opisane w ogłoszeniu uzyskają dofinansowanie do kwoty 12 tysięcy złotych - informuje WFOŚiGW Zielona Góra.

I tak jednostki zakupią m.in. przeróżny sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Część z nich stawia również na środki ochrony indywidualnej w postaci ubrań specjalnych czy hełmów.

Szczegółowa lista beneficjentów: Mały Strażak 2022

Przeczytaj też: Majówka 2022. Plaga pijanych kierowców na drogach w Lubuskiem


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u