Akcja służb w Sulechowie. Ładunek wybuchowy w samochodzie, zatrzymany mężczyzna (ZDJĘCIA)

13 maj 2022
Autor: 
Akcja służb w Sulechowie. Ładunek wybuchowy w samochodzie Fot. Świadek, Redakcja

Ładunek wybuchowy w samochodzie był powodem akcji służb na osiedlu Nadodrzańskim w Sulechowie. Policja zatrzymała jedną osobę.

Wszystko wydarzyło się w piątkowy wieczór, 13 maja. Policja zatrzymała na ulicy Bolesława Chrobrego w Sulechowie samochód osobowy marki Volvo. Pojazdem jechał tylko kierujący.

- Policjanci wyciągnęli mężczyznę z auta, skuli go w kajdanki i położyli na ziemi. Prawdopodobnie miał on na sobie kamizelkę kuloodporną - relacjonuje mieszkaniec osiedla, który chce pozostać anonimowy.

Ładunek wybuchowy w samochodzie

W trakcie czynności okazało się, że w pojeździe znajduje się podejrzana paczka. Miał być zamontowany w niej ładunek wybuchowy. Wówczas na miejsce działań wysłano trzy zastępy straży pożarnej oraz zespół pogotowia ratunkowego. Okoliczny teren został zabezpieczony taśmami, a mundurowi pilnowali, aby żaden z mieszkańców nie zbliżał się do pojazdu.

Do akcji zaangażowano Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji z Gorzowa Wielkopolskiego. Funkcjonariusze rozłożyli specjalistycznego robota i przystąpili do działań. Z czasem na miejscu zjawili się policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej.

- Strażacy zabezpieczają miejsce zdarzenia związane z podejrzeniem niebezpiecznego ładunku w pojeździe - informuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

"Ewakuowano najbliższy budynek"

- Ewakuowano najbliższy budynek, w którym znajduje się około siedmiu mieszkań. Część osób przebywa w pobliskiej szkole, a inni udali się do swoich rodzin. Sam czekam, aby wrócić do domu - informuje mieszkaniec Sulechowa.

Czynności służb na osiedlu Nadodrzańskim zakończono około godziny 23:00, kiedy pojazd został odholowany. Jaki był efekt działań? Policja nie udziela szczegółowych informacji. - Do sprawy została zatrzymana jedna osoba - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Jechali na jednej hulajnodze. Potrącił ich samochód (ZDJĘCIA)

Fot. Świadek, NewsLubuski.pl


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u