Lotnisko Zielona Góra - Babimost z rejsami do Chorwacji. Ruszyła sprzedaż biletów

13 maj 2022
Autor: 
Lotnisko Zielona Góra - Babimost z rejsami do Chorwacji Redakcja

Lotnisko Zielona Góra Babimost. Kolejne połączenie wakacyjne już pewne. Polskie Linie Lotnicze LOT będą realizować rejsy z Babimostu do Chorwacji (Rijeka). Trwa sprzedaż biletów.

Lotnisko Zielona Góra Babimost to najmniejszy, rejsowy port lotniczy w Polsce. Mimo swoich rozmiarów cały czas się rozwija i obok połączenia Zielona Góra - Warszawa pojawiają się nowe kierunki.

Ostatnio ogłoszono nowe połączenie specjalnie na wakacje. To czarterowe rejsy do Antalyi w Turcji, które można już rezerwować w biurze podróży Coral Travel. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu. Połączenie to było realizowane po raz pierwszy w 2019 roku i cieszyło się wówczas sporym zainteresowaniem.

Z Babimostu do Chorwacji

Lotnisko Zielona Góra Babimost informowało, że w planach są jeszcze inne loty w okresie wakacyjnym. I tak też się dzieje. Dziś oficjalnie wiadomo już, że polecimy także do Rijeki. Rejsy z Babimostu do Chorwacji będą obsługiwały Polskie Linie Lotnicze LOT.

Loty do Rijeki będą odbywać się w każdą niedzielę. Linia będzie obsługiwana prawdopodobnie samolotami Bombardier Dash-8 Q400, czyli tymi samymi statkami powietrznymi, które realizują loty do Warszawy. Pierwszy rejs do Chorwacji ma odbyć się już 7 lipca.

Dziś ruszyła już sprzedaż biletów na rejsy z Babimostu do Chorwacji. Ceny biletów zaczynają od 175 złotych (z Babimostu do Rijeki) oraz od 233,41 złotych (z Rijeki do Babimostu).

Lotnisko Zielona Góra Babimost - czy będą kolejne rejsy na wakacje?

Loty do Turcji i Chorwacji to prawdopodobnie niejedyne wakacyjne połączenia, które będą realizowane z lubuskiego lotniska. W planach jest jeszcze uruchomienie rejsów do Gdańska (dwa razy w tygodniu) oraz Burgas w Bułgarii.

- Obecnie trwa procedura przetargowa dla zamówień związanych z Promocją Województwa Lubuskiego poprzez przewoźników lotniczych - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Ruch na lubuskim lotnisku

Lotnisko Zielona Góra Babimost obsłużyło w kwietniu 2022 roku 1938 podróżnych. To znacznie więcej niż w kwietniu 2019 roku, który był rekordowy pod względem do liczby obsługiwanych pasażerów przed nadejściem pandemii.

Przeczytaj też: Budowa ronda na DK32 pod Gubinem. Drogowcy rozpoczęli prace (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u