Kierowca był pijany a pasażer agresywny. Obaj zostali zatrzymani przez policję!

13 maj 2022
Kierowca był pijany a pasażer agresywny. Obaj zostali zatrzymani przez policję! Policja Zielona Góra

Razem pili alkohol pod sklepem w Zielonej Górze, po czym wsiedli do auta i odjechali. Kawałek dalej zostali zatrzymani przez policję. 

W czwartek, 12 maja około godziny 16, dyżurny komendy miejskiej policji otrzymał zgłoszenie od mieszkańców, którzy zauważyli mężczyzn spożywających alkohol przed sklepem. Mężczyźni następnie wsiedli do pojazdu i odjechali. Na wskazane miejsce dyżurny natychmiast skierował policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim pełniących służbę na rzecz komendy miejskiej policji w Zielonej Górze.

Mundurowi zauważyli wskazany samochód na ulicy Poznańskiej i zatrzymali go do kontroli. Za kierownicą Volkswagena siedział, jak się później okazało nietrzeźwy, 41-latek. Policjanci wykonali badanie stanu trzeźwości, które pokazało, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila.

Podczas prowadzonych czynności do policjantów podszedł 40-letni pasażer, obywatel Mołdawii, który był agresywny, zaczął wulgarnie odzywać się do funkcjonariuszy, a w pewnym momencie rzucił w jednego z nich palącym się papierosem i naruszył ich nietykalność cielesną. 40-latek został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów.

Kierujący usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Musi się on liczyć także z dodatkowymi konsekwencjami wynikającymi z przepisów między innymi, zakazem prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata, a także obowiązkiem zapłaty co najmniej 5 tys. zł grzywny. O ostatecznym wymiarze kary zawsze decyduje sąd.

Natomiast pasażer pojazdu spędził noc w policyjnym areszcie, policjanci pobrali mu krew do badań i dzisiaj usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy i znieważenia ich na tle narodowościowym. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także - Zielona Góra: Leżał pod autem i wycinał katalizator. Wszystko to na oczach policjantów!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u