Ciało mężczyzny dryfowało po Warcie w Gorzowie. Trwają poszukiwania (ZDJĘCIA)

14 maj 2022
Autor: 
Ciało mężczyzny dryfowało po Warcie w Gorzowie Redakcja

Trwają poszukiwania na rzece Warta w Gorzowie Wielkopolskim i okolicach. Strażacy otrzymali zgłoszenie, że na rzece dryfowało ciało mężczyzny.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego gorzowskich strażaków w sobotnie popołudnie, 14 maja, około godziny 14:30.

- Zgłaszający poinformował, że widzi z bulwaru, jak po rzece Warta płyną prawdopodobnie zwłoki mężczyzny - informuje bryg. Bartłomiej Mądry, rzecznik straży pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Ciało w Warcie Gorzów Wielkopolski - trwają poszukiwania

Na miejsce wysłano początkowo kilka zastępów Państwowej Straży Pożarnej. W chwili ich dojazdu, człowiek nie znajdował się już na powierzchni wody. Strażacy od razu zaczęli przeczesywać brzeg, ale także zwodowali łódkę, która pływała w miejscu, gdzie ostatni raz widziano mężczyznę.

Kilkadziesiąt minut działań nie przyniosło jednak żadnego efektu. Wówczas do akcji zaangażowano jednostki OSP z terenu powiatu gorzowskiego, ale również strażaków z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Jarogniewice, którzy przebywali na Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka. Ochotnicy mają do dyspozycji psy ratownicze oraz drona.

W międzyczasie na miejscu zjawił się patrol policji. Funkcjonariusze rozpytali świadków zdarzenia oraz zabezpieczyli torbę i odzież, która prawdopodobnie należała do mężczyzny.

Przeczytaj też: Akcja służb w Sulechowie. Ładunek wybuchowy w samochodzie, zatrzymany mężczyzna (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u