Wielkie święto lubuskich strażaków. Zobaczcie zdjęcia! (FOTORELACJA)

14 maj 2022
Autor: 
Wielkie święto lubuskich strażaków Redakcja

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie zjechali funkcjonariusze z całego regionu. Były awanse i odznaczenia oraz festyn.

Dzień Strażaka przypada na 4 maja, lecz jego obchody zaplanowano na cały maj. Świętuje zarówno Państwowa Straż Pożarna, jak i ochotnicy. Dziś w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka, na których pojawili się strażacy z całego regionu. Dzisiejsze święto połączone było z jubileuszem 30-lecia PSP w Polsce.

- To wyjątkowy dzień dla wszystkich strażaków z województwa lubuskiego. Świętujemy Dzień Strażaka, czyli chcemy podziękować za to, co robią na co dzień dla lokalnej społeczności. Zaczynaliśmy od Starów czy Żuków i wyposażenia typu moro, a dziś Państwowa Straż Pożarna jest nowoczesną formacją - podkreśla nadbryg. Krzysztof Hejduk, Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka - awanse i odznaczenia

Lubuski Dzień Strażaka zaczął się od mszy świętej w gorzowskiej katedrze. Następnie pododdziały przemaszerowały na plac Grunwaldzki. Tam odbędzie się już uroczysty apel, na którym wręczono odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe dla funkcjonariuszy. Oprawę muzyczną Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka zapewniła Orkiestra Siedlice działająca przy OSP Gorzów-Siedlice.

W trakcie uroczystości Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim otrzymała nowy sztandar. - To wyjątkowy symbol tożsamości braci strażackiej. To pod tym sztandarem lubuscy strażacy codziennie śpieszą ratować ludzkie życie i narażają własne - mówi st. bryg. Patryk Maruszak, Lubuski Komendant Wojewódzki PSP.

Festyn na Dzień Strażaka

Po oficjalnej części obchodów strażacy zorganizowali dla mieszkańców oraz sympatyków straży pożarnej specjalny festyn. Każdy mógł zapoznać się z samochodami gaśniczymi oraz ich wyposażeniem. Ponadto odbyły się pokazy Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Jarogniewice oraz Dziecięcej Drużyny Pożarniczej z OSP Dębinka. Z atrakcji cieszyli się przede wszystkim najmłodsi.

Przeczytaj też: Ciało mężczyzny dryfowało po Warcie w Gorzowie. Trwają poszukiwania (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u