Widowiskowe pokazy w wykonaniu malutkich strażaków z OSP Dębinka! (ZDJĘCIA)

15 maj 2022
Autor: 
Widowiskowe pokazy w wykonaniu malutkich strażaków z OSP Dębinka! Redakcja

Młodzi strażacy z OSP Dębinka stworzyli prawdziwe widowisko podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka w Gorzowie Wielkopolskim!

W sobotę, 14 maja w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Po uroczystościach związanych z wręczeniem odznaczeń, dyplomów oraz awansów rozpoczął się strażacki piknik dla mieszkańców. Jedną z wielu atrakcji był pokaz umiejętności młodych adeptów pożarnictwa z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej w Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębince. 

Młodzi strażacy w wieku od 3 do 14 lat mają własny wóz strażacki marki Mercedes, ubrania ochronne, a nawet wyposażenie niezbędne do walki z pożarami. Scenariusz pokazów zakładał pożar domu jednorodzinnego, w środku mogły znajdować się osoby poszkodowane. Adepci pożarnictwa po otrzymaniu informacji o pożarze natychmiast udali się pod wskazany adres.

Po wstępnym rozpoznaniu dowódca zastępu potwierdził informację przekazaną przez zgłaszającego. Do budynku objętego pożarem udała się pierwsza rota strażaków, pozostali zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zlokalizowali hydrant w celu uzupełniania poziomu wody w zbiorniku pojazdu. 

Niestety podczas akcji gaśniczej jeden ze strażaków zasłabł i wymagał natychmiastowej pomocy. Dowódca zastępu zdecydował o wprowadzeniu drugiej roty strażaków do budynku celem ewakuacji poszkodowanej osoby na zewnątrz. Jednocześnie stworzony został punkt medyczny.

Po chwili poszkodowany strażak został ewakuowany na zewnątrz budynku, gdzie udzielano mu pierwszej pomocy. Pozostali strażacy ugasili pożar. Akcja została zakończona powodzeniem. Widowiskowy pokaz oglądały setki osób! 

Czytaj także - Wielkie święto lubuskich strażaków. Zobaczcie zdjęcia! (FOTORELACJA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u