Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany na autostradzie A2. Miał ponad 1,6 promila

16 maj 2022
Autor: 
Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany na autostradzie A2 Fot. ITD Sulęcin

Ponad 1,6 promila alkoholu wydmuchał kierowca ciężarówki zatrzymany przez ITD Sulęcin na autostradzie A2 w Lubuskiem. Wpadł podczas rutynowej kontroli.

Przed kilkoma dniami patrol funkcjonariuszy z Inspekcji Transportu Drogowego w Sulęcinie pełnił służbę na autostradzie A2 w rejonie Rzepina. W trakcie pracy mundurowi zatrzymali do kontroli zespół pojazdów należący do litewskiej firmy.

Pijany kierowca ciężarówki

- Zestawem przewożono samochody osobowe z Niemiec do Litwy. Po otwarciu drzwi od kabiny ciężarówki inspektor wyczuł woń alkoholu - informuje ITD Sulęcin.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał w swoim organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Na miejsce wezwano patrol policji, który przejął szofera oraz zestaw pojazdów.

Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu kara grzywny oraz ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Otrzyma też zakaz kierowania pojazdami na co najmniej 3 lata.

Przeczytaj też: Pociąg z Zielonej Góry do Gubina wróci na tory po 20 latach. Kiedy pierwszy odjazd?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u