Pociąg z Zielonej Góry do Gubina wróci na tory po 20 latach. Kiedy pierwszy odjazd?

16 maj 2022
Autor: 
Pociąg z Zielonej Góry do Gubina wróci na tory po 20 latach Redakcja

Po 20 latach przerwy na tory wróci pociąg z Zielonej Góry do Gubina. Dla pasażerów przygotowano już perony w siedmiu miejscowościach. Kiedy pierwszy odjazd?

Ostatni pociąg osobowy pojechał z Zielonej Góry do Gubina w 2002 roku. Od tej pory trasa była wykorzystywana tylko w ruchu towarowym. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. postanowiły to zmienić. Wszystko przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego i powiatu krośnieńskiego.

1,7 miliona na przywrócenie połączenia

- Zwiększa się dostęp do kolei w województwie lubuskim. PKP PLK przeznaczyło na przedsięwzięcie "Odtworzenie przystanków osobowych na linii 358 Zbąszynek – Gubin na odcinku Czerwieńsk - Gubin" ponad 1,7 miliona złotych - informuje Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK.

Na co poszły pieniądze? Niezbędna była m.in. punktowa wymiana podkładów oraz uporządkowanie terenu przy linii kolejowej. Ponadto dla podróżnych przygotowano perony w siedmiu miejscowościach: Nietkowie, Laskach Odrzańskich, Ciemnicach, Krośnie Odrzańskim, Wężyskach, Wałowicach oraz Gubinie. Pojawiły się na nich wiaty, ławki oraz oświetlenie.

Pociąg z Zielonej Góry do Gubina - kiedy pierwszy odjazd?

Planowo pierwszy pociąg osobowy ma wyjechać na trasę Zielona Góra - Gubin już 12 czerwca. Jak wyjaśnia UMWL, połączenia przez pierwsze pół roku będą kursować jedynie w weekendy. Następnie od grudnia 2022 roku pociągi będą w codziennym rozkładzie jazdy.

Przeczytaj też: Wielkie święto lubuskich strażaków. Zobaczcie zdjęcia! (FOTORELACJA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u