Pożar tartaku pod Skwierzyną. Budynek spłonął doszczętnie. W akcji 12 zastępów straży pożarnej!

17 maj 2022
Autor: 
Pożar tartaku pod Skwierzyną. Budynek spłonął doszczętnie. W akcji 12 zastępów straży pożarnej! OSP Skwierzyna/Michał Kowalewski

Poranny pożar tartaku w miejscowości Dębówko. Z ogniem walczyło 12 zastępów straży pożarnej. Niestety obiekt spłonął doszczętnie wraz z wyposażeniem.

We wtorek, 17 maja około godziny 5 rano strażacy z powiatu międzyrzeckiego otrzymali informację o pożarze budynku tartaku w miejscowości Dębówko koło Przytocznej. Na miejsce zadysponowano łącznie 12 zastępów państwowej oraz ochotniczej straży pożarnej. Z chwilą dojazdu pierwszych strażaków, pożar był już mocno rozwinięty i obejmował praktycznie cały budynek.

Strażacy prowadzili akcję gaśniczą z ziemi oraz z powietrza przy użyciu podnośnika hydraulicznego z drabiną. Z płonącego budynku wyniesiono 7 sztuk butli z gazem. Niestety pożar doszczętnie strawił budynek oraz wyposażenie tartaku. Spłonęły wózki widłowe, maszyny do cięcia drewna oraz pozostała infrastruktura techniczna obiektu. 

Nikt nie został poszkodowany. Przyczyny pożaru zbada biegły z zakresu pożarnictwa. 

Czytaj także - Jak gasić płonący olej? Prawidłową metodę pokazali lubuscy strażacy!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u