Pijani kierowcy ciężarówek na lubuskich drogach. W jednym dniu zatrzymano 8 szoferów (ZDJĘCIA)

17 maj 2022
Autor: 
Pijani kierowcy ciężarówek na lubuskich drogach Fot. ITD Gorzów Wielkopolski

Akcja ITD Gorzów Wielkopolski w Lubuskiem. Masowe kontrole trzeźwości pozwoliły zatrzymać ośmiu kierowców na "podwójnym gazie".

Mimo kontroli funkcjonariuszy i zaostrzania kar praktycznie każdego dnia zatrzymuje się pijanych kierowców. Dlatego w poniedziałek, 16 maja, od wczesnych godzin porannych mundurowi przeprowadzili akcję sprawdzania trzeźwości szoferów.

- Kontrole zostały przeprowadzone na autostradzie A2 koło Rzepina i na trasie S3 w pobliżu Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry. Sprawdzono stan trzeźwości blisko 800 kierowców samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów - informuje ITD Gorzów Wielkopolski.

Wpadło ośmiu kierowców na "podwójnym gazie"

Wystarczyło kilka godzin działań, aby zatrzymać ośmiu kierowców, którzy jechali pod wpływem alkoholu. Czterech prowadziło pojazdy w stanie nietrzeźwości, natomiast kolejna czwórka w stanie po spożyciu alkoholu.

Niechlubny rekordzista, kierowca z Litwy zatrzymany na autostradzie A2, wydmuchał ponad 1,7 promila alkoholu. Wyniki badania pozostałych nietrzeźwych to blisko 1,7 oraz 0,9 i 0,84 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu, inspektorzy ITD przekazali funkcjonariuszom policji do dalszych czynności - relacjonuje ITD Gorzów Wielkopolski.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż 3 lata. Ponadto sąd orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to już wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do kont 10 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Pożar lasu w Zielonej Górze. Płonął młodnik. Wezwano dwa samoloty gaśnicze (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u