Rozbój w Zielonej Górze. 18-latek zaatakował 15-latka. Zabrał mu rower i telefon

01 czerwiec 2022
Autor: 
Rozbój w Zielonej Górze. 18-latek zaatakował 15-latka Fot. KMP Zielona Góra

Rozbój w Zielonej Górze. Policja zatrzymała 18-latka, który uderzył 15-latka, a następnie ukradł jego rower i telefon. Teraz grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 29 maja. Przed godziną 20:00 na terenie Zielonej Góry doszło do rozboju.

- Sprawca uderzył jadącego rowerem 15-latka w twarz, a następnie zabrał mu rower i torbę z telefonem komórkowym. Straty zostały oszacowane na ponad 10 tysięcy złotych - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Zatrzymano 18-letniego napastnika

Mundurowi po przyjęciu zgłoszenia udało się namierzyć i zatrzymać 18-letniego sprawcę rozboju. To nastolatek dobrze znany zielonogórskiej policji, ponieważ był już wielokrotnie notowany jako nieletni sprawca czynów karalnych.

W trakcie przesłuchania podejrzany tłumaczył, że "chciał postraszyć chłopaka". Ostatecznie usłyszał zarzut rozboju, za co kodeks karny przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Obecnie jednak decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem i otrzymał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

- Wszystkie skradzione przedmioty zostały odzyskane i przekazane właścicielowi - relacjonuje podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Kolizja koło Zielonej Góry. Zderzyły się dwa pojazdy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u