Nadleśnictwo Sulechów ma nową siedzibę za prawie 8 milionów. Zobacz, jak wygląda (ZDJĘCIA)

01 czerwiec 2022
Autor: 
Nadleśnictwo Sulechów ma nową siedzibę za prawie 8 milionów Fot. Nadleśnictwo Sulechów

Nadleśnictwo Sulechów ma nowoczesny budynek biurowy. Znajduje się w nim wiele innowacyjnych rozwiązań. Inwestycja kosztowała blisko 8 milionów złotych.

Nadleśnictwo Sulechów może poszczycić się nową siedzibą. Budynek przy ulicy Bankowej jest bardzo funkcjonalny. Leśnicy zyskali komfortowe miejsce pracy, a interesanci od teraz załatwią swoje sprawy w godnych warunkach. Mowa tu np. o osobach niepełnosprawnych, dla których zamontowano dźwig osobowy.

Obiekt ma dwie kondygnacje. Jego powierzchnia użytkowa to niemalże 1120 metrów kwadratowych. Zastosowano w nim rozwiązania przyjazne środowisku, między innymi położono instalację fotowoltaiczną, z której czerpana jest większość energii.

Budynek powstał za blisko 8 milionów złotych. Prócz biur i gabinetów pracowników znajduje się w nim np. pomieszczenie Straży Leśnej, punkt alarmowo-dyspozycyjny oraz sala konferencyjna. Ponadto na działce ulokowano także budynek gospodarczo-garażowy z gniazdem ładowania pojazdów elektrycznych.

Inwestycja już po oficjalnym otwarciu

Pod koniec ubiegłego tygodnia nowa siedziba nadleśnictwa została oficjalnie otwarta. - Dla upamiętnienia uroczystości zostały posadzone dwa dęby oraz odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą temu wydarzeniu - informuje RDLP Zielona Góra.

Nowoczesny budynek zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego "Modernizacja Roku & Budowa XXI w.", do którego zgłoszono obiekty z całej Polski. W pierwszym etapie Nadleśnictwo Sulechów zajęło pierwsze miejsce w kategorii obiektów użyteczności publicznej, drugie miejsce w województwie lubuskim oraz dziewiętnaste w skali całego kraju.

Przeczytaj też: Rozbój w Zielonej Górze. 18-latek zaatakował 15-latka. Zabrał mu rower i telefon


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u