W tragicznym wypadku w Świdnicy zginął 31-letni Ukrainiec. Wstępna przyczyna to nadmierna prędkość!

17 czerwiec 2022
Autor: 
W tragicznym wypadku w Świdnicy zginął 31-letni Ukrainiec. Wstępna przyczyna to nadmierna prędkość! Policja Zielona Góra

Śmiertelny wypadek w Świdnicy. Samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Nie żyje 31-latek, pasażer w ciężki stanie trafił do szpitala.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 16 czerwca, około godziny 16:00 na drodze krajowej numer 27 w Świdnicy. 31-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Volvo jadąc od Zielonej Góry w kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego na prostej drodze zjechał na przeciwległy pas ruchu, wypadł z drogi, koziołkował i uderzył w drzewo.

Wypadek DK27 - jedna osoba nie żyje

Pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku zaczęli udzielać świadkowie. Po chwili na miejsce dotarło pięć zastępów straży pożarnej, dwa zespoły pogotowia ratunkowego oraz patrole policji. Przyleciał też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Zielonej Górze-Przylepie.

Osobowym Volvo podróżowało dwóch mężczyzn. Kierowca był uwięziony w rozbitym pojeździe. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, aby wykonać dostęp i uwolnić poszkodowanego. Mężczyzna był długo reanimowany przez strażaków oraz medyków. Niestety jego życia nie udało się uratować.

Do szpitala przetransportowany został około 60-letni mężczyzna. To pasażer auta, który doznał licznych obrażeń.

Wstępne ustalenia policji

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że Volvo musiało jechać z bardzo dużą prędkością, kierujący podjął ryzykowną decyzję wyprzedzenia innego samochodu zaraz za wzniesieniem, wracając na właściwy pas jezdni prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. W tym czasie nawierzchnia drogi była sucha, bardzo dobra widoczność, brak oślepiającego słońca - tak ocenili policjanci na miejscu wypadku.

Czytaj także - Świdnica: 14-latek wjechał rowerem w 4-letnie dziecko. W akcji śmigłowiec LPR!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u