Dramatyczna sytuacja w Lubuskiem. Płoną hektary lasów oraz wysypisko śmieci!

19 czerwiec 2022
Autor: 
Dramatyczna sytuacja w Lubuskiem. Płoną hektary lasów oraz wysypisko śmieci! OSP Santocko/KP PSP Sulęcin

Niezwykle ciężka sytuacja pożarowa w województwie lubuskim. Strażacy walczą z pożarem wysypiska śmieci oraz pożarami lasów.

W województwie lubuskim występuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Wilgotność leśnej ściółki porównywalna jest do wilgotności kartki papieru co w połączeniu z wysoką temperaturą oraz silnymi porywami wiatru stwarza warunki sprzyjające rozwojom pożarów. Niestety strażacy od samego rana zmagają się z niespotykaną od dawna liczbą pożarów.

Pożar lasu w Mosinie pod Gorzowem Wielkopolskim

Obecnie najpoważniejsza sytuacja występuje w rejonie miejscowości Mosina w powiecie gorzowskim. Doszło tam do pożaru młodnika oraz lasu, ogień objął około 3 hektary upraw. W działaniach gaśniczych biorą udział 22 zastępy straży pożarnej oraz samoloty gaśnicze. Pożar nie został jeszcze opanowany. 

Pożar wysypiska śmieci pod Sulęcinem

W miejscowości Długoszyn pod Sulęcinem około godziny 12:40 doszło do pożaru hałdy odpadów w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. Ogień rozprzestrzeniał się w błyskawicznym tempie za sprawą silnych porywów wiatru. Około godziny 16 pożar wciąż nie był opanowany. 

Obecnie na miejscu działa ponad 25 zastępów straży pożarnej. Strażacy w pocie czoła walczą z żywiołem. Sytuacja jest niezwykle trudna z uwagi na silne porywy wiatru oraz zadymienie. Obecnie prócz podawania środków gaśniczych na płonące odpady trwa tworzenie magistrali wodnej, celem zapewnienia ciągłości akcji gaśniczej. 

Pożar objął około 1 hektara hałdy o wysokości około 30 metrów. 

Kolejne pożary lasów w województwie lubuskim

 W powiecie zielonogórskim strażacy wyjeżdżali już do kilku pożarów lasu w miejscowościach Nowy Świat, Leśniów Wielki, Siadcza, Leśniki oraz Nowogród Bobrzański. Najpoważniej było w miejscowości Siadcza, w kluczowym momencie akcji gaśniczej w działaniach udział brało 13 zastępów straży pożarnej oraz samolot gaśniczy.

Czytaj także - Zaginął 68-letni rowerzysta! Piotr Barszczewski ostatnie zdjęcie do rodziny wysłał z Pliszki


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u