Płonie wysypisko śmieci pod Sulęcinem. Trwa trudna akcja gaśnicza!

19 czerwiec 2022
Autor: 
Płonie wysypisko śmieci pod Sulęcinem. Trwa trudna akcja gaśnicza! Zdjęcia czytelnika

Płonie wysypisko śmieci w Długoszynie koło Sulęcina. Na miejscu pracuje blisko 16 zastępów straży pożarnej. Trwa akcja gaśnicza!

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do sulęcińskich strażaków w niedzielę, 19 czerwca, około godziny 12:40. W ogniu stanęła hałda odpadów w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Długoszynie. Początkowo do akcji wysłano najbliższe zastępy straży pożarnej. Z czasem potrzebne były jednak kolejne samochody.

Trudne warunki do prowadzenia akcji gaśniczej

Pożar wciąż nie został opanowany, akcję gaśniczą utrudniają silne porywy wiatru oraz wysoka temperatura powietrza sięgająca 37 stopni Celsjusza. Strażacy pracują w pocie czoła, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się ognia. 

To nie pierwszy pożar na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Długoszynie. Ostatni większy pożar miał miejsce 13 sierpnia 2021 roku. 

Czytaj także - Czeka nas upalna niedziela. Temperatura miejscami osiągnie nawet 37°C!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u