Gang motocyklowy przemycał narkotyki. Korzystał z samolotu i ciężarówek (ZDJĘCIA, FILM)

01 lipiec 2022
Autor: 
Gang przemycał narkotyki. Korzystał z samolotu i ciężarówek Fot. CBŚP

Gang motocyklowy zamieszany w przestępczy proceder. Jego członkowie przemycali marihuanę z Hiszpanii do Polski. Używali samolotu i ciężarówek.

Sprawa ma swój początek 26 czerwca 2021 roku. Wówczas na terenie Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji tuż po wylądowaniu zatrzymali dwóch pilotów, którzy przemycali marihuanę z Hiszpanii do Polski.

- W torbach umieszczonych tylnej części samolotu znajdowały się próżniowo zapakowane pakunki z marihuaną o wadze 73 kg. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 63 i 51 lat, którzy zdążyli rozpocząć przeładunek towaru do podstawionego samochodu - informowała podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP.

Gang motocyklowy przemycał narkotyki - kolejne zatrzymania

Kolejne czynności prowadzone przez funkcjonariuszy ujawniły, że członkowie gangu oprócz samolotu przemycali narkotyki również przy pomocy ciężarówek. W minionym tygodniu do sprawy zatrzymano kolejnych mężczyzn w wieku od 31 do 43 lat. Realizację zatrzymań przeprowadzili policjanci CBŚP wsparci przez kontrterrorystów, w tym Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji BOA.

- Podczas przeszukań zabezpieczono marihuanę, tabletki ecstasy, amfetaminę, paralizatory, kije bejsbolowe, maczety, kastety oraz emblematy z napisem "Policja". Ponadto odzyskano motocykl Harley Davidson, wart około 20 tysięcy euro, który został skradziony w Niemczech w 2018 roku - relacjonuje podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP.

Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli także ciągnik siodłowy z naczepą, samochody Mercedes GLE i Audi A6, 4 motocykle oraz blisko 120 tysięcy złotych w różnej walucie. Łączną wartość zabezpieczonego mienia wstępnie oszacowano na kwotę ponad milion złotych.

Grozi nawet 15 lat więzienia

Nowym osobom zatrzymanym do sprawy przedstawiono już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wewnątrzwspólnotowego przemytu znacznych ilości narkotyków, a także prania pieniędzy. Czyny te zagrożone są karą pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

Łącznie w śledztwie występuje już 12 podejrzanych, w tym podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

Przeczytaj też: Strzelał do kaczek koło Nowej Soli, bo "chciał je przestraszyć". Stanie przed sądem (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u