Pożar pociągu na dworcu PKP w Zielonej Górze. Kurs do Wrocławia został odwołany

19 lipiec 2022
Autor: 
Pożar pociągu na dworcu PKP w Zielonej Górze Redakcja

Pożar w Zielonej Górze. Na dworcu PKP zapalił się pociąg należący do spółki Polregio. Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze we wtorkowe popołudnie, 19 lipca, o godzinie 15:40. Ogień pojawił się w Elektrycznym Zespole Trakcyjnym spółki Polregio relacji Zielona Góra Główna - Wrocław Główny (nr 76414).

- Zapalił się silnik szynobusu - informuje st. kpt. Piotr Kowalski z zielonogórskiej Komendy Miejskiej PSP.

Do akcji wyruszyły dwa zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Zadaniem strażaków było przede wszystkim dogaszenie ognia, który jeszcze przed ich przyjazdem udało się stłumić gaśnicami.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. - W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany - dodaje st. kpt. Kowalski.

Utrudnienia na kolei

Pociąg z Zielonej Góry do Wrocławia, który miał wyjechać o godzinie 15:41 został całkowicie odwołany przez Polregio. Dla pasażerów to dodatkowy problem, ponieważ już wcześniej przewoźnik odwołał także kurs wyjeżdżający do stolicy Dolnego Śląska o godzinie 16:37.

Przeczytaj też: Pogoda Lubuskie. Rozpoczyna się fala upałów. Termometry pokażą nawet 36 stopni


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u