Chciała zrobić sobie zdjęcie w fontannie. Teraz nastolatka stanie przed sądem (FILM)

20 lipiec 2022
Autor: 
Chciała zrobić sobie zdjęcie w fontannie. Stanie przed sądem Fot. KMP Gorzów Wlkp.

Fontanna Pauckscha w Gorzowie Wielkopolskim została uszkodzona. Za wszystkim stoi nastolatka, która chciała zrobić sobie zdjęcie. Sprawą zajmie się sąd.

Jednym z cennych zabytków północnej stolicy województwa lubuskiego bez wątpienia jest m.in. katedra Wniebowzięcia NMP. W pobliżu budynku znajduje się kolejny symbol miasta, a mianowicie fontanna Pauckscha. Obiekt był remontowany od marca 2022 roku.

Fontanna Pauckscha uszkodzona

Po blisko miesiącu od renowacji fontanny miasto będzie musiało znów przeprowadzić jej renowację. Jeden z elementów konstrukcji został uszkodzony przez nastolatkę w poniedziałek, 18 lipca. Sprawczyni wpadła na gorącym uczynku, ponieważ całą sytuację zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego.

Wszystko zaczęło się od grupy dziewczyn, które kręciły się w pobliżu fontanny Pauckscha. To zwróciło uwagę operatora monitoringu. Nagle jedna z nich postanowiła wejść do fontanny, aby zrobić sobie zdjęcie.

- Po chwili była tuż przy znajdujących się tam postaciach. W pewnym momencie obciążony element fontanny urwał się. Nastolatka szybko wyszła z fontanny, ale już po chwili podeszli do niej policjanci kryminalni - relacjonuje podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Chciała zrobić zdjęcie, stanie przed sądem

O dewastacji powiadomiony został Urząd Miasta, czyli zarządca obiektu. Magistrat wycenił szkody na kwotę 1000 złotych i skierował zawiadomienie do prokuratury. Już wkrótce nastolatka odpowie za swój czyn przed sądem rodzinnym i nieletnich.

- Przypominamy, aby szanować obiekty historyczne. Samo wejście na taką architekturę może je uszkodzić, a renowacja jest kosztowana. Fontanna Pauckscha i inne obiekty miejskie służą wszystkim. Warto więc, by każdy o nie dbał - podkreśla podkom. Jaroszewicz.

Przeczytaj też: Groźne zdarzenie na krajowej "27". Z ciężarówki odpadło koło, uderzyło w wojskowy pojazd (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u