Gasili pożar lasu, eksplodowały niewybuchy! To była trudna i niebezpieczna akcja gaśnicza

26 lipiec 2022
Autor: 
Gasili pożar lasu, eksplodowały niewybuchy! To była trudna i niebezpieczna akcja gaśnicza Lubuska Policja

W wyniku pożaru lasu doszło do eksplozji co najmniej 18 niewybuchów z czasów II wojny światowej. To była trudna i niebezpieczna akcja gaśnicza

W poniedziałek, 25 lipca w pobliżu miejscowości Poźrzadło w powiecie świebodzińskim doszło do pożaru lasu i młodnika. Na miejsce zadysponowano kilka zastępów straży pożarnej. Podczas akcji gaśniczej w wyniku oddziaływanie ognia doszło do eksplozji co najmniej 18 niewybuchów z czasów II wojny światowej.

Strażacy musieli się wycofać a do akcji gaśniczej wykorzystano samoloty. Ostatecznie pożar udało się opanować. - Aktualnie teren jest zabezpieczony i przez 48 godzin nie ma do niego wstępu. - podaje asp. Marcin Ruciński, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie

Najprawdopodobniej w czwartek działania na miejscu pożaru podejmą saperzy. - W pobliżu miejsca, gdzie był pożar, w tym samym czasie, w polu znaleziono pocisk, który został podjęty przez saperów. Jak widać, pomimo upływu blisko 80 lat od wojny i skorodowanego stanu, ruszane nadal mogą stanowić śmiertelne zagrożenie. - dodaje asp. Ruciński. 

Jeżeli zauważymy niewybuch należy niezwłocznie powiadomić o tym policję oraz oddalić się na bezpieczną odległość. 

Czytaj także - Ogromny pożar strawił ponad 150 hektarów pszenicy. Straty to ponad 3 miliony złotych!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u