Wysyp kolizji w Zielonej Górze i okolicach. Służby mają pełne ręce roboty (ZDJĘCIA)

30 lipiec 2022
Autor: 
Wysyp kolizji w Zielonej Górze i okolicach Redakcja

Opady deszczu w połączeniu ze śliską nawierzchnią dają się we znaki kierowcom i zbierają żniwo. Od rana w Zielonej Górze i okolicach doszło do wielu kolizji.

Po fali upałów przyszedł czas na deszczową sobotę z niskimi temperaturami. Ulice stały się mokre i śliskie, a droga hamowania pojazdów znacznie się wydłużyła. To spowodowało wysyp kolizji w Zielonej Górze oraz okolicznych miejscowościach. Do części zdarzeń wzywa się policję oraz pogotowie ratunkowe.

Na alei Wojska Polskiego kierowca Peugeota uderzył w tył Opla. Kilkadziesiąt minut później na ulicy Wrocławskiej również zderzyły się dwie osobówki - tutaj kierujący Renault uderzył w BMW. Do kolizji dwóch samochodów doszło również na skrzyżowaniu ulic Fabrycznej, Moniuszki, Długiej i Konstytucji 3 Maja.

Brak odległości lub niedostosowanie prędkości

Wielu kierowców zdecydowanie przyzwyczaiło się do suchej nawierzchni dróg i zapomniało, aby w dzisiejszych warunkach zachować szczególną ostrożność. Powodem większości zdarzeń był bowiem brak zachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Zdarzało się także, że kierowcy nie dostosowywali swojej prędkości.

- Od rana do godziny 16:00 odnotowaliśmy dziewięć kolizji drogowych - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie ostrożności podczas jazdy oraz dostosowanie prędkości do panujących i pogarszających się warunków atmosferycznych.

Przeczytaj też: Pożar lasu w Łagodzie pod Zieloną Górą. To podpalenie (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u