Bus z nielegalnym tytoniem zatrzymany koło Zielonej Góry. Kierowca stanie przed sądem (ZDJĘCIA)

01 sierpień 2022
Autor: 
Bus z nielegalnym tytoniem zatrzymany koło Zielonej Góry Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała busa wypełnionego nielegalnym tytoniem. Kierowca dostał spory mandat i już wkrótce stanie przed sądem.

To miała być zwykła, rutynowa kontrola. Funkcjonariusze lubuskiej Służby Celno-Skarbowej zatrzymali w okolicach Zielonej Góry dostawczego busa. Szybko okazało się, że czynności potrwają jednak dłużej. Wystarczyło tylko otwarcie drzwi do przestrzeni ładunkowej pojazdu.

- W środku ujawniono 1,3 tony suszonych liści tytoniu powiązanych w baloty. Kierujący nie miał przy sobie dokumentów przewozowych oraz zakupu. Okazał jedynie paragon poświadczający zakup towaru na terenie Niemiec - informuje Beata Downar-Zapolska z Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

Dostał mandat i stanie przed sądem

Kierowca busa został przesłuchany. 37-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 7,5 tysiąca złotych, ponieważ nie zgłosił przewozu w SENT, czyli systemie monitorowania przewozu towarów. To jednak nie wszystko. Mężczyźnie grozi teraz grzywna lub kara pozbawienia wolności albo obie kary łącznie za nieopłacenie akcyzy.

- Za 1,3 tony liści tytoniu powinno do Skarbu Państwa trafić 670 tysięcy złotych - wyjaśnia Krajowa Administracja Skarbowa.

Przeczytaj też: Fotoradary w Lubuskiem. Sprawdź, który zrobił najwięcej zdjęć (LISTA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u