Zielona Góra: Z konta mężczyzny znikały pieniądze. Kradła je była partnerka

01 sierpień 2022
Autor: 
Z konta mężczyzny znikały pieniądze. Kradła je była partnerka Redakcja/archiwum

Mieszkaniec Zielonej Góry zgłosił policji, że z jego konta znikają pieniądze. Za wszystkim stała jego była partnerka, która wpisała dane karty do aplikacji w telefonie.

W ostatnich dniach na Komisariat II Policji w Zielonej Górze zgłosił się mężczyzna zaniepokojony podejrzanymi transakcjami na koncie bankowym. Jego karta nie zginęła, a mimo to zaobserwował płatności kartą za zakupy, których sam nie robił.

Okradła byłego partnera na ponad 1300 złotych

Funkcjonariusze przeanalizowali wszystkie miejsca płatności i zabezpieczyli dostępne zapisy z kamer monitoringu. Na nagraniach widoczna była kobieta, która płaci zbliżeniowo za pomocą smartfona. Wówczas na jaw wyszło, że to 29-letnia mieszkanka Żagania, była partnerka mężczyzny.

- Kiedy jeszcze byli razem, kobieta często bywała w mieszkaniu poszkodowanego i czasem zostawała tam sama. To właśnie wtedy mając dostęp do dokumentów bankowych swojego partnera, skopiowała dane karty do aplikacji w telefonie. Wtedy telefon zachowuje się tak jak karta bankowa przyłożona do terminala płatniczego - wyjaśnia podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Łącznie kobieta okradła byłego partnera na ponad 1300 złotych.

Użycie cudzej karty to kradzież z włamaniem

Policjanci kryminalni zatrzymali kobietę, która przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia. Usłyszała zarzuty 24 kradzieży z włamaniem.

- Podejrzana zobowiązała się także do zwrócenia skradzionych pieniędzy pokrzywdzonemu. Kobiecie za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat - dodaje podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Fotoradary w Lubuskiem. Sprawdź, który zrobił najwięcej zdjęć (LISTA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u